takmak

Kullanım örnekleri

takmak
affix
icon arrow

affix

Part Of Speech: noun


Definition: That which is affixed; an appendage.


Definition: A bound morpheme added to the word’s stem's end.


Definition: (broadly) A bound morpheme added to a word’s stem; a prefix, suffix etc.


Definition: The complex number a+bi associated with the point in the Gauss plane with coordinates (a,b).


Definition: (decorative art) Any small feature, as a figure, a flower, or the like, added for ornament to a vessel or other utensil, to an architectural feature.

icon arrow

affix

Part Of Speech: verb


Definition: To attach.

Example: to affix a stigma to a person


Definition: To subjoin, annex, or add at the close or end; to append to.

Example: to affix a seal to an instrument


Definition: To fix or fasten figuratively; with on or upon.

Example: eyes affixed upon the ground

Türkçe-İngilizce dosya Çevirmeni

Yukarıdaki giriş alanını kullanarak İngilizce-Türkçe sözlükte bir Türkçe terim arayın. İngilizce veya Türkçe arama yapabilirsiniz. İngilizce veya Türkçe aradığınız cümlenin çok fazla çevirisi varsa filtreleme seçeneklerini kullanarak sonuçları sınırlandırabilirsiniz. İngilizce-Türkçe sözlükte harfe göre ara. İngilizce-Türkçe sözlük, alfabeyi manuel olarak görüntüleme olanağı sağlar. Belirli kelimelerin çevirilerine bakmak ve bir cümle bağlamında ne anlama geldiklerini görmek için aşağıdaki bağlantıları da kullanabilirsiniz.

Kaynak metinler, AI tabanlı yazım denetleyici tarafından otomatik olarak düzeltilerek daha iyi bir çeviri elde edilir. Tıp, kesin bilimler, hukuk vb. gibi çeşitli alanlarda metinlerinin içeriğini ve dil özelliklerini koruyarak belgeleri anında çevirin.Çeviri yazılımımızı diğer makine çevirmenlerinden farklı kılmak için çok yol kat ettik. Türkçe - İngilizce çevirmenimiz orijinal metnin anlamını ve cümlenin ana fikrini asıl amaçlandığı gibi korumak için tasarlanmıştır. Çevirmenimiz olabildiğince insandır. Ürünümüz en iyi gizliliği sağlar. Verilerinizi izlemiyor, satmıyor veya saklamıyoruz. Çevirileriniz size aittir. Transferler için kayıt ve ödeme gerekli değildir!