amniyosentez iğnesi

Kullanım örnekleri

amniyosentez iğnesi
amniocentesis needle
icon arrow

amniocentesis

Phonetic: "/ˌamnɪə(ʊ)sɛnˈtiːsɪs/"

Part Of Speech: noun


Definition: A procedure for obtaining amniotic fluid from a pregnant animal, by inserting a hollow needle through the abdominal wall and into the amniotic sac. Used in diagnosing possible genetic defects and/or obstetric complications.

icon arrow

needle

Part Of Speech: noun


Definition: A fine, sharp implement usually for piercing such as sewing, or knitting, acupuncture, tattooing, body piercing, medical injections, etc.

Example: The seamstress threaded the needle to sew on a button.


Definition: Any slender, pointed object resembling a needle, such as a pointed crystal, a sharp pinnacle of rock, an obelisk, etc.


Definition: A fine measurement indicator on a dial or graph, e.g. a compass needle.

Example: The needle on the fuel gauge pointed to empty.


Definition: A sensor for playing phonograph records, a phonograph stylus.

Example: Ziggy bought some diamond needles for his hi-fi phonograph.


Definition: A needle-like leaf found on some conifers.


Definition: A strong beam resting on props, used as a temporary support during building repairs.


Definition: (usually preceded by the) The death penalty carried out by lethal injection.


Definition: A text string that is searched for within another string. (see: needle in a haystack)

icon arrow

needle

Part Of Speech: verb


Definition: To pierce with a needle, especially for sewing or acupuncture.


Definition: To tease in order to provoke; to poke fun at.

Example: Billy needled his sister incessantly about her pimples.


Definition: To form, or be formed, in the shape of a needle.

Example: to needle crystals

Türkçe-İngilizce Şarkı Sözleri Çevirmeni

Çevirilerinizi daha da iyi hale getirmek için özel olarak tasarlanmış arayüzümüzün yeni özelliklerine göz atın. Doğal olarak, hizmetimiz ücretsiz kalır ve ayrıca bir uygulama olarak da mevcuttur. Tüm özellikler, çeşitli ortak dillerin kombinasyonları için yerel olarak mevcuttur. Diğer özellikler ve dil kombinasyonları aşağıdadır. Hangi dile çeviri yaparsanız yapın, ortaya çıkan metin çevrimiçi sözlüğümüze bağlanır. Anlamları ve diğer cümlelerdeki kullanımları hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, çıktı metin kutusundaki tek tek kelimeler ayrıntılı olarak analiz edilir. Her şey tamamen ayrıntılı ve gerekirse test edilmiştir!

Tek bir tıklamayla kelimeleri çevirin! Türkçe'den İngilizce'ye çevirmenimiz iki yönlü bir çeviri programıdır, anlamların ikamesi için kapsamlı bir sözlük içerir, kelime öbeklerinin ve ifadelerin kullanım örneklerini ve bunların fonetik bileşenlerini gösterir. Tercümanımız, çeviri alanındaki bilgi tabanını sürekli olarak güncelleyen ve son kullanıcı için tamamen anonim ve ücretsiz olarak korurken hizmet kalitesini koruyan profesyonel bir dilbilimci ekibi tarafından oluşturulmuştur. Çevirileriniz sadece size ait!İngilizce'den Türkçe'ye çeviri saniyeler sürer ve tek istekte bin kelimeye kadar çeviri yapabilirsiniz. İngilizce ve Türkçe dünyada çok yaygın dillerdir. İngilizceden Türkçeye çevirmenimiz, birinde uzman olup diğerini öğrenirken bu dillerin temel metinlerini öğrenmenize veya anlamanıza yardımcı olacaktır. Çeviri API'lerimiz İngilizce'den Türkçe'ye mükemmel çeviri sağlar, ek redaksiyon ile bu çeviriler hukuk, tıp ve diğer yüksek düzeyde uzmanlık alanları gibi görev açısından kritik alanlarda kullanılabilir. İngilizce'den Türkçe'ye çevirmen, çevirdiğiniz metnin doğru bir şekilde anlaşılmasını sağlar ve selamlaşma, seyahat, alışveriş, sayılar ve diğer sınırsız sayıda ortak alan gibi sık kullanılan cümle ve kelimeleri çevirmek için idealdir.Sözlüğümüz size İngilizce ve Türkçe terimleri arayabileceğiniz geniş bir kütüphane sunmaktadır. Örnekler ve ayrıştırma ile mesleğe, jargona ve yaygın ifadelere göre kelimeleri arayabilirsiniz. Uygulamalarımızı iPhone, Android, iPad, Windows 10/11 ve macOS için kullanabilirsiniz. Çevrimiçi İngilizce - Türkçe çevirmenimizde, kategoriye ve farklı telaffuzlara göre 2 milyondan fazla kelimeyi arayabilirsiniz.