remanente

Kullanım örnekleri

remanente
remainder
icon arrow

remainder

Phonetic: "/ɹəˈmeɪndə/"

Part Of Speech: noun


Definition: A part or parts remaining after some has/have been removed.

Example: My son ate part of his cake and I ate the remainder.


Definition: The amount left over after subtracting the divisor as many times as possible from the dividend without producing a negative result. If (n) (dividend) and d (divisor) are integers, then (n) can always be expressed in the form n = dq + r, where q (quotient) and r (remainder) are also integers and 0 ≤ r < d.

Example: 11 divided by 2 is 5 remainder 1.


Definition: The number left over after a simple subtraction

Example: 10 minus 4 leaves a remainder of 6


Definition: Excess stock items left unsold and subject to reduction in price.

Example: I got a really good price on this shirt because it was a remainder.


Definition: An estate in expectancy which only comes in its heir's possession after an estate created by the same instrument has been determined

icon arrow

remainder

Phonetic: "/ɹəˈmeɪndə/"

Part Of Speech: verb


Definition: To mark or declare items left unsold as subject to reduction in price.

Example: The bookstore remaindered the unsold copies of that book at the end of summer at a reduced price.

icon arrow

remainder

Phonetic: "/ɹəˈmeɪndə/"

Part Of Speech: adjective


Definition: Remaining.

Ücretsiz İngilizce-Türkçe Çevirmen

Kaynak metinler, AI tabanlı yazım denetleyici tarafından otomatik olarak düzeltilerek daha iyi bir çeviri elde edilir. Tıp, kesin bilimler, hukuk vb. gibi çeşitli alanlarda metinlerinin içeriğini ve dil özelliklerini koruyarak belgeleri anında çevirin.

İngilizce'den Türkçe'ye çeviri saniyeler sürer ve tek istekte bin kelimeye kadar çeviri yapabilirsiniz. İngilizce ve Türkçe dünyada çok yaygın dillerdir. İngilizceden Türkçeye çevirmenimiz, birinde uzman olup diğerini öğrenirken bu dillerin temel metinlerini öğrenmenize veya anlamanıza yardımcı olacaktır. Çeviri API'lerimiz İngilizce'den Türkçe'ye mükemmel çeviri sağlar, ek redaksiyon ile bu çeviriler hukuk, tıp ve diğer yüksek düzeyde uzmanlık alanları gibi görev açısından kritik alanlarda kullanılabilir. İngilizce'den Türkçe'ye çevirmen, çevirdiğiniz metnin doğru bir şekilde anlaşılmasını sağlar ve selamlaşma, seyahat, alışveriş, sayılar ve diğer sınırsız sayıda ortak alan gibi sık kullanılan cümle ve kelimeleri çevirmek için idealdir.Hızlı bir İngilizce'den Türkçe'ye çeviriye ihtiyacınız olduğunda arkadaşlarınıza ve ajanslara başvurmayı bırakın. Kendinizi uygulamamızla donatın ve bunu kendiniz, daha hızlı ve daha doğru bir şekilde yapmak için devasa kitaplığımızdan yararlanın. Uygulamalarımız iPhone, iPad, Mac ve Apple Watch ile yerel olarak entegre olur. Ayrıca, sınıfının en iyisi Safari, Chrome, Firefox, Opera ve Edge uzantılarımızla favori tarayıcınızı özelleştirebilirsiniz. Facebook sayfamızı ziyaret edin ve sütunumuzu okuyun - yeni gönderilerimizden bazıları burada görünecek. Teşekkürler!İster eğitim, iş veya kişisel amaçlar için İngilizce'den Türkçe'ye veya Türkçe'den İngilizce'ye çevrilmiş metinlere ihtiyacınız olsun, online çeviri siteleri aklınıza gelen ilk çözüm olabilir. Tercümanımız kurumsal, akademik, yasal, tıbbi terimleri yetkin bir şekilde dikkate alır. Ayrıca çeviri aşamasında, aklınıza gelen metnin, ihtiyacınız olan terimler kullanılarak, bu alanda profesyonellerle çalışarak ihtiyacınız olan tarzda tercüme edildiğinden emin olabilirsiniz.