regresyon denklemi

Kullanım örnekleri

regresyon denklemi
regression equation
icon arrow

regression

Phonetic: "/ɹəˈɡɹɛʃən/"

Part Of Speech: noun


Definition: An action of regressing, a return to a previous state.


Definition: An action of travelling mentally back in time.


Definition: A psychotherapeutic method whereby healing is facilitated by inducing the patient to act out behaviour typical of an earlier developmental stage.


Definition: An analytic method to measure the association of one or more independent variables with a dependent variable.


Definition: An equation using specified and associated data for two or more variables such that one variable can be estimated from the remaining variable(s).


Definition: The reappearance of a bug in a piece of software that had previously been fixed.


Definition: The diminishing of a cellular mass like a tumor, or of an organ size.


Definition: (exercise) The making an exercise less straining to perform by manipulating the details of its performance like loaded weight, range of motion, angle, speed.

icon arrow

equation

Phonetic: "/ɪˈkweɪʃən/"

Part Of Speech: noun


Definition: The act or process of equating two or more things, or the state of those things being equal (that is, identical).

Example: We need to bring the balance of power into equation


Definition: An assertion that two expressions are equal, expressed by writing the two expressions separated by an equal sign; from which one is to determine a particular quantity.


Definition: A small correction to observed values to remove the effects of systematic errors in an observation.

Web Türkçe-İngilizce Çevirmen

İngilizce'den Türkçe'ye çeviri saniyeler sürer ve tek istekte bin kelimeye kadar çeviri yapabilirsiniz. İngilizce ve Türkçe dünyada çok yaygın dillerdir. İngilizceden Türkçeye çevirmenimiz, birinde uzman olup diğerini öğrenirken bu dillerin temel metinlerini öğrenmenize veya anlamanıza yardımcı olacaktır. Çeviri API'lerimiz İngilizce'den Türkçe'ye mükemmel çeviri sağlar, ek redaksiyon ile bu çeviriler hukuk, tıp ve diğer yüksek düzeyde uzmanlık alanları gibi görev açısından kritik alanlarda kullanılabilir. İngilizce'den Türkçe'ye çevirmen, çevirdiğiniz metnin doğru bir şekilde anlaşılmasını sağlar ve selamlaşma, seyahat, alışveriş, sayılar ve diğer sınırsız sayıda ortak alan gibi sık kullanılan cümle ve kelimeleri çevirmek için idealdir.

Çevirinin anadilde gerçek anlamda ses çıkarabilmesi için dilsel doğruluğun yanı sıra kültürel özellikler ve bilginin de sağlanması esastır. Bu yüzden dilin nüanslarını bilen İngiltere'den tercümanlarla çalışıyoruz. Türkçe ve İngilizce tercümanlarımız, çeviride hiçbir şeyin kaybolmamasını sağlamak için sorularınızı yanıtlamak ve açıklamalar sağlamak için her zaman hazırdır. Tercümanımızın rekor sürede doğru çeviriler sunabilmesinden ve bunun hızlı, güvenli ve tamamen ücretsiz olmasından gurur duyuyoruz! Kullanıcılarımızı önemsiyoruz.Çeviri yazılımımızı diğer makine çevirmenlerinden farklı kılmak için çok yol kat ettik. Türkçe - İngilizce çevirmenimiz orijinal metnin anlamını ve cümlenin ana fikrini asıl amaçlandığı gibi korumak için tasarlanmıştır. Çevirmenimiz olabildiğince insandır. Ürünümüz en iyi gizliliği sağlar. Verilerinizi izlemiyor, satmıyor veya saklamıyoruz. Çevirileriniz size aittir. Transferler için kayıt ve ödeme gerekli değildir!