müdahale dilekçesi

Kullanım örnekleri

müdahale dilekçesi
intervention petition
icon arrow

intervention

Phonetic: "/ɪntəˈvɛnʃən/"

Part Of Speech: noun


Definition: The action of intervening; interfering in some course of events.


Definition: A legal motion through which a person or entity who has not been named as a party to a case seeks to have the court order that they be made a party.


Definition: An orchestrated attempt to convince somebody with an addiction or other psychological problem to seek professional help and/or change their behavior.


Definition: An action taken or procedure performed; an operation.

icon arrow

petition

Phonetic: "/pəˈtɪ.ʃən/"

Part Of Speech: noun


Definition: A formal, written request made to an official person or organized body, often containing many signatures.


Definition: A compilation of signatures built in order to exert moral authority in support of a specific cause.


Definition: A formal written request for judicial action.


Definition: A prayer; a supplication; an entreaty.

icon arrow

petition

Phonetic: "/pəˈtɪ.ʃən/"

Part Of Speech: verb


Definition: To make a request to, commonly in written form.

Example: The villagers petitioned the council to demolish the dangerous building.

Türkçe-İngilizce dosya Çevirmeni

Çeviri yazılımımızı diğer makine çevirmenlerinden farklı kılmak için çok yol kat ettik. Türkçe - İngilizce çevirmenimiz orijinal metnin anlamını ve cümlenin ana fikrini asıl amaçlandığı gibi korumak için tasarlanmıştır. Çevirmenimiz olabildiğince insandır. Ürünümüz en iyi gizliliği sağlar. Verilerinizi izlemiyor, satmıyor veya saklamıyoruz. Çevirileriniz size aittir. Transferler için kayıt ve ödeme gerekli değildir!

Çevirinize ince ayar yapmak için yerleşik sözlükleri kullanın: Tek tıklamayla eşanlamlılar ve örneklerle bağlam içi çeviriler, anlamlar, telaffuz ve diğer dil özelliklerinde sorunsuz bir şekilde uzmanlaşmanıza yardımcı olur. Kesinlikle ücretsiz, hızlı ve doğru çevirmen!Belki tercümanlık mesleğinde ustalaşmak istersiniz? Sitemizle eğitiminiz hızlı ve kolay olacak! Çevirmenler çeviri yaparken çeşitli becerilere ve materyallere ihtiyaç duyarlar. Çevirmenlerin genel özellikleri çevrilecek olan erek dile ve kaynak dile çok iyi hakim olmak, okuduklarını ve duyduklarını iyi anlamak ve iyi bir hafızaya sahip olmaktır. Fonetik, gramer ve cümlelerdeki kelime örnekleriyle birlikte kapsamlı bir kelime, deyim ve ifade kitaplığına sahip çevirmenimiz ilk kez kullanışlı bir materyal olarak kullanılabilir.Sözlüğümüz size İngilizce ve Türkçe terimleri arayabileceğiniz geniş bir kütüphane sunmaktadır. Örnekler ve ayrıştırma ile mesleğe, jargona ve yaygın ifadelere göre kelimeleri arayabilirsiniz. Uygulamalarımızı iPhone, Android, iPad, Windows 10/11 ve macOS için kullanabilirsiniz. Çevrimiçi İngilizce - Türkçe çevirmenimizde, kategoriye ve farklı telaffuzlara göre 2 milyondan fazla kelimeyi arayabilirsiniz.