kendini keşfet

Kullanım örnekleri

kendini keşfet
discover yourself
icon arrow

discover

Phonetic: "/dɪsˈkʊvə/"

Part Of Speech: verb


Definition: To find or learn something for the first time.

Example: Turning the corner, I discovered a lovely little shop. I discovered that they sold widgets.


Definition: To remove the cover from; to uncover (a head, building etc.).


Definition: To expose, uncover.

Example: The gust of wind discovered a bone in the sand.


Definition: To create by moving a piece out of another piece's line of attack.

Example: This move discovers an attack on a vital pawn.


Definition: To reveal (information); to divulge, make known.

Example: I discovered my plans to the rest of the team.


Definition: To reconnoitre, explore (an area).


Definition: To manifest without design; to show; to exhibit.

icon arrow

yourself

Phonetic: "/jɔːˈsɛlf/"

Part Of Speech: pronoun


Definition: (reflexive pronoun) Your own self (singular).

Example: Be careful with that fire or you'll burn yourself.


Definition: You (singular); used emphatically, especially to indicate exclusiveness of the referent's participation in the predicate, i.e., that no one else is involved.

Example: After a good night's sleep you'll feel like yourself again.

Ücretsiz İngilizce-Türkçe Çevirmen

İngilizce'den Türkçe'ye çeviri saniyeler sürer ve tek istekte bin kelimeye kadar çeviri yapabilirsiniz. İngilizce ve Türkçe dünyada çok yaygın dillerdir. İngilizceden Türkçeye çevirmenimiz, birinde uzman olup diğerini öğrenirken bu dillerin temel metinlerini öğrenmenize veya anlamanıza yardımcı olacaktır. Çeviri API'lerimiz İngilizce'den Türkçe'ye mükemmel çeviri sağlar, ek redaksiyon ile bu çeviriler hukuk, tıp ve diğer yüksek düzeyde uzmanlık alanları gibi görev açısından kritik alanlarda kullanılabilir. İngilizce'den Türkçe'ye çevirmen, çevirdiğiniz metnin doğru bir şekilde anlaşılmasını sağlar ve selamlaşma, seyahat, alışveriş, sayılar ve diğer sınırsız sayıda ortak alan gibi sık kullanılan cümle ve kelimeleri çevirmek için idealdir.

Çevirilerinizi daha da iyi hale getirmek için özel olarak tasarlanmış arayüzümüzün yeni özelliklerine göz atın. Doğal olarak, hizmetimiz ücretsiz kalır ve ayrıca bir uygulama olarak da mevcuttur. Tüm özellikler, çeşitli ortak dillerin kombinasyonları için yerel olarak mevcuttur. Diğer özellikler ve dil kombinasyonları aşağıdadır. Hangi dile çeviri yaparsanız yapın, ortaya çıkan metin çevrimiçi sözlüğümüze bağlanır. Anlamları ve diğer cümlelerdeki kullanımları hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, çıktı metin kutusundaki tek tek kelimeler ayrıntılı olarak analiz edilir. Her şey tamamen ayrıntılı ve gerekirse test edilmiştir!Çevirinize ince ayar yapmak için yerleşik sözlükleri kullanın: Tek tıklamayla eşanlamlılar ve örneklerle bağlam içi çeviriler, anlamlar, telaffuz ve diğer dil özelliklerinde sorunsuz bir şekilde uzmanlaşmanıza yardımcı olur. Kesinlikle ücretsiz, hızlı ve doğru çevirmen!