inclinado

Kullanım örnekleri

inclinado
sloping
icon arrow

sloping

Phonetic: "/ˈsləʊpɪŋ/"

Part Of Speech: verb


Definition: To tend steadily upward or downward.

Example: The road slopes sharply down at that point.


Definition: To form with a slope; to give an oblique or slanting direction to; to incline or slant.

Example: to slope the ground in a garden;   to slope a piece of cloth in cutting a garment


Definition: (usually followed by a preposition) To try to move surreptitiously.

Example: I sloped in through the back door, hoping my boss wouldn't see me.


Definition: To hold a rifle at a slope with forearm perpendicular to the body in front holding the butt, the rifle resting on the shoulder.

Example: The order was given to "slope arms".

icon arrow

sloping

Phonetic: "/ˈsləʊpɪŋ/"

Part Of Speech: noun


Definition: An arrangement or motion by which something slopes.

icon arrow

sloping

Phonetic: "/ˈsləʊpɪŋ/"

Part Of Speech: adjective


Definition: Having a slope.

Example: a sloping roof

Türkçe'den İngilizce'ye Çevirmen

Çevirinin anadilde gerçek anlamda ses çıkarabilmesi için dilsel doğruluğun yanı sıra kültürel özellikler ve bilginin de sağlanması esastır. Bu yüzden dilin nüanslarını bilen İngiltere'den tercümanlarla çalışıyoruz. Türkçe ve İngilizce tercümanlarımız, çeviride hiçbir şeyin kaybolmamasını sağlamak için sorularınızı yanıtlamak ve açıklamalar sağlamak için her zaman hazırdır. Tercümanımızın rekor sürede doğru çeviriler sunabilmesinden ve bunun hızlı, güvenli ve tamamen ücretsiz olmasından gurur duyuyoruz! Kullanıcılarımızı önemsiyoruz.

İngilizce veya Türkçe alfabe, makale veya web sitesinden bir e-postayı, makaleyi veya web sitesini çevirmeniz mi gerekiyor? Sadece bu metni seçin ve resmi çevrimiçi çevirmen haline gelsin! 50 dünya dilinden profesyonel tercümanlarımız var. İşe yarıyor? Tabii ki işe yarıyor! İngilizce, dünyada yaklaşık 1,5 milyar insan tarafından konuşulmaktadır. Dünyada en çok konuşulan dildir. 1.000.000'den fazla kelime var! Türkçe, Türkiye'de, Kuzey Kıbrıs'ta yaklaşık 80 milyon kişi ile Avrupa ve Kuzey Amerika'daki göçmen toplulukları tarafından konuşulmaktadır. Yaklaşık 88 milyon konuşmacı ile en çok konuşulan Türk dilidir. Türk dili, Türkiye'nin batısında yer alan Anadolu'da ortaya çıkmıştır. Şu anda, bu iki hacimli ve harika dildeki çevirilerle hızlı, rahat ve ücretsiz çalışmanız için size profesyonel çevirmenimizin işlevselliğini sunuyoruz!